shopify traffic stats

YOLCULUK

Yol hazırlığı yapmak hayırlı bir işe, Yola çıkmak zenginliğe yahut insanların ahlak ve tıynetlerini ortaya çıkarmaya, arza ölçmeye, Uzak yola çıkmak bir halden başka bir hale geçmeye, Yolculuktan dönmek işin bitmesine, maksadın hasıl olmasına, Hastanın uuzak yola çıkması yahut tanımadığı bir eve gitmesi ölmesine delalet eder.Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir.

Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir. Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir.

Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir. Güzel bir yolculuğa çıktığınızı gördüyseniz, birtakım karlar elde edeceğiniz anlamına gelir. Kötü bir yolculuk, zarara uğrayacağınızın işaretidir. Hayatta yeni bir devrenin başlayacağına işaret eder.Bir yerden baska bir tarafa yolculuk etmek üzere yola çiktiğini görenin muradi hasil olur.

Bulundugu yerden , daha kötü bir yere gittiğini görenin isleri bozulur.

Cabir’ül Magribi’ye göre, rüyasında bindigi araç iyi ve erzaki bol olduğu halde yolculuga çiktiğini görmek, isinin intizam içinde geçeceğine ve arzularina kavusacağına delalet eder.

Ebu Salt El Vaiz’e göre, rüyada yol, üç seyle tabir olunur.

Bir yerden baska bir yere geçmek, bir halden baska hale geçmek, veya yolculuk etmek.

Bir hasta, rüyasında yolculuga çiktiğini görse, ölür. Yol erzakini hazirlamakta gören, hayir isler.

Rüyada en iyi yolculuk kiblenin bulundugu yöne yapilan yolculuktur.

Bazi tabircilere göre, rüyada yolcu görmek, dindar bir kimse için mevki sahibi olmak ve kederden kurtulmaktir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada yolculuga çikmak halkin ahlakim meydana çikarmagaişarettir.

Rüyada uzak bir yolculuga çiktiğini gören kimse bir halden diger bir hale intikal eder.

Rüyada yolculuga çikmak, arsa ölçmektir.

Bundan dolayi yolculuga çiktiğini gören kimse, arsa ölçer.

Bazen de rüyada görülen yolculuk uyanikken yolculuk yapmaga, yolculuktan dönmek ise günahlardan tövbe etmeye işarettir. Yolculuktan dönmek, isin bitmesine ve istegin yerine gelmesine işarettir.

Bir kimsenin yaya olarak yolculuga çiktiğini görmesi, üzerinde çokça birikecek borca işarettir. Hastanin uzak bir yola yolculuk ettiğini veya bir evden tanimadigi bir eve gittigim görmesi, onun ölümüne işarettir.Güzel bir yolculuk, kar etmek demektir. Kötü bir yolculuk ise, zarar edeceğiniz anlamındadır.

Aradığınız Rüyalar

YOLCULUK

*İbn-i Sirin: Yolculuk ettiğiniz yerin bulunduğunuz yerden daha güzel olduğunu görmek; durumunuzun iyiye gideceğine…

Aynı yerin bulunduğunuz yerden daha kötü olduğunu görmek; bunun aksine tabir edilir

*Kirmani: Yolculuğa çıktığınızı, ama nereye gittiğinizi bilmemek; eşinizden ayrılacağınıza veya bir evden başka bir eve gideceğinize…

Bir toplulukla vedalaşmaya giderken onların da vedalaşmaya geldiklerini görmek; durumunuzun kötüye gideceğine, daha sonra tekrar düzeleceğine işarettir

*Cabir Mağribi: Hazırlıklı bir şekilde yolculuk ettiğinizi görmek; işinizin düzeleceğine, bunun aksini görmek ise, işinizin bozulacağına işarettir

*Çağdaş Ulema: Yolculuğa çıkmak; değişken dostluklara…

Otomobil, tren veya uçakla yolculuk etmek; kötü bir facianın pençesinden kurtulacağınıza işarettir.

YOLCULUK

Yolculuğaçıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir.

Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir.

YOLCULUK

Rüyada yolculuğa çıkmak halden hale geçmeye, gerçek hayatta da yolculuğa çıkmaya, üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmaya, rızkın genişlemesine, fakirler için zenginliğe, hasta için şifa bulmaya işaret eder.

YOLCULUK

Rüyada yolculuktan döndüğünü görmek, rüya sahibinin üzerine vacip olan şeyi ödemesine alâmettir.

Bazı kere de yolculuktan döndüğünü görmek, üzüntü ve şiddetten, yaramaz şeylerden halâs olmağa, nimete ermeye, günahtan tevbeye, iyi ve güzel hale delâlet eder.

Bilirsiniz ki: Tevbe günahtan dönmektir.

Bu sebeple yolculuktan dönmek, günahtan dönmek gibi tâbir edilmiştir.

Bir kimsenin rüyada bir başkasının yolculuktan döndüğünü görmesi, şiddetten sonra ferahlığa, hastalıktan afiyete ve insanın önceki haline dönmesine işarettir.

Eer o yolcunun gelişi sevinç ve sürür veriyorsa, hayır ve menfaat kat kat artar. Şayet üzüntü ve keder hâsıl oluyorsa, bu durumda korktuğu bir şeye düşmeye delâlet eder.

YOLCULUK

Rüyada en iyi sefer, Kabe istikametine yapılandır.

Bu sebeple Kabe istikametinde yola çıktığını görmek, Allahu Teâlâ’nın hoşnutluğuna işarettir. Yolculuk rüyası, salâh erbabı için ganimet, izzet, meşakkat ve sıkıntıdan kurtulmağa delâlet eder.

Rüyada bulunduğu mekândan daha güzel bir yere gitmek üzere yola çıktığını görmek, halin güzelliğine ve muradın husulüne delâlet eder.

Ebu Saidü’l-Vaaz demiştir ki: Rüyada yol görmek, üç vech ile tâbir olunur: a) Bir mekândan diğer mekâna intikal, b) Bir halden diğer bir hale dönüş, c) Sefer.

Ryada bir hastanın uzak bir yola yolculuk ettiğini veya bir evden hiç bilmediği bir eve taşındığını görmesi, onun ölümüne delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada yolculuktan döndüğünü görmesi, işin bitmesine ve isteğin yerine gelmesine alâmettir.

Rüyada yaya olarak yola çıktığını görmek, rüya sahibinin üzerinde birikecek borca delâlet eder.