Yol hazırlığı yapmak hayırlı bir işe, Yola çıkmak zenginliğe yahut insanların ahlak ve tıynetlerini ortaya çıkarmaya, arza ölçmeye, Uzak yola çıkmak bir halden başka bir hale geçmeye, Yolculuktan dönmek işin bitmesine, maksadın hasıl olmasına, Hastanın uuzak yola çıkması yahut tanımadığı bir eve gitmesi ölmesine delalet eder.Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir.

Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir. Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir.

Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir. Güzel bir yolculuğa çıktığınızı gördüyseniz, birtakım karlar elde edeceğiniz anlamına gelir. Kötü bir yolculuk, zarara uğrayacağınızın işaretidir. Hayatta yeni bir devrenin başlayacağına işaret eder.Bir yerden baska bir tarafa yolculuk etmek üzere yola çiktiğini görenin muradi hasil olur.

Bulundugu yerden , daha kötü bir yere gittiğini görenin isleri bozulur.

Cabir’ül Magribi’ye göre, rüyasında bindigi araç iyi ve erzaki bol olduğu halde yolculuga çiktiğini görmek, isinin intizam içinde geçeceğine ve arzularina kavusacağına delalet eder.

Ebu Salt El Vaiz’e göre, rüyada yol, üç seyle tabir olunur.

Bir yerden baska bir yere geçmek, bir halden baska hale geçmek, veya yolculuk etmek.

Bir hasta, rüyasında yolculuga çiktiğini görse, ölür. Yol erzakini hazirlamakta gören, hayir isler.

Rüyada en iyi yolculuk kiblenin bulundugu yöne yapilan yolculuktur.

Bazi tabircilere göre, rüyada yolcu görmek, dindar bir kimse için mevki sahibi olmak ve kederden kurtulmaktir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada yolculuga çikmak halkin ahlakim meydana çikarmagaişarettir.

Rüyada uzak bir yolculuga çiktiğini gören kimse bir halden diger bir hale intikal eder.

Rüyada yolculuga çikmak, arsa ölçmektir.

Bundan dolayi yolculuga çiktiğini gören kimse, arsa ölçer.

Bazen de rüyada görülen yolculuk uyanikken yolculuk yapmaga, yolculuktan dönmek ise günahlardan tövbe etmeye işarettir. Yolculuktan dönmek, isin bitmesine ve istegin yerine gelmesine işarettir.

Bir kimsenin yaya olarak yolculuga çiktiğini görmesi, üzerinde çokça birikecek borca işarettir. Hastanin uzak bir yola yolculuk ettiğini veya bir evden tanimadigi bir eve gittigim görmesi, onun ölümüne işarettir.Güzel bir yolculuk, kar etmek demektir. Kötü bir yolculuk ise, zarar edeceğiniz anlamındadır.

Comments

comments