Ferahlık ve sevince, mala, ilme, ticarete, Yakut taşlı yüzük takmak çocuğu olmayan için kız evladına, bekar için mütedeyyin bir kadınla evlenmeye delalet eder.

Rüyada yakut görmek ferahlık, mutluluk, sağlık ve güzel yaşama yorumlanır. Kendisine yakut bir yüzük alması evlat sahibi olmasına yorumlanır.

Rüyada yakut görmek ferahlık, mutluluk, sağlık ve güzel yaşama yorumlanır. Kendisine yakut bir yüzük alması evlat sahibi olmasına yorumlanır.

Rüyada yakut taşı görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

Rüyada kiymetli bir yakut tasi görmek, güzel bir hayata, iyi yasamaya ve mutluluga işarettir. Yakut tasli bir yüzük taktiğini görmek, arkadastan arasinda Ünlü bir kimse olmasina; yakut gerdanlik takmak, is hayatinda dürüstlükle taninmasina; yakut bilezik takmak islerinde basarili bir kimse olmasina delalet eder.

Bu rüya bir kadın tarafindan görülmüs ise, kendisinin mutlu bir evlilik yapacağına; evli ise, memleket için çok hayırlı olacak çocuklari dünyaya geleceğine, bekarsa mutlu bir evlilik yapacağına delalet eder. Kirmani’ye göre; yakut, kalbi çok kati olan bir dosta da isaret olabilir. Yakutla süslü bir tas görmek, kendisine bir kadın tarafindan iyilik geleceğine işarettir. Yakut görmek, hasta bir kimse için sifaya, borçlu için ise borcunu ödemeye delalet eder. Iki çesit yakut vardir: Kirmizi ve sari, her ikisi de ayni sekilde yorumlanır.

Rüyasında birinin bir yakut çalarak kendisine verdiğini gören, bir kadın veya hizmetçi ile haram münasebette bulunur.

Büyük yakut tasi görmek, mekruh ve haram maldir.

Eline bir yakut geçileni gören, muradina erer.

Cabir’ül Magribi’ye göre; rüyada yakut bir tas görmek haram mal ile tabir olunur.

Cafer-i Sadik’a göre; yakut bes sekilde tabir olunur: Mal, ilim, evlat, akraba, hizmetçi.

Delik veya çatlak bir yakut tas gören dul bir kadınla, rüya gören kadınsa, bosanmis bir erkek ile evlenir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada yakut görmek, her ne sekilde olursa olsun, ferah ve sevinçle tabir olunur.

Bir yakut tasi satin aldiğini gören,mutlu olur.

Bir baska rivayete görede: Rüyada yakut görmek ferahlik ve oynamaya işarettir.Bir sahsin rüyada yakut yüzük takmasi, o sahsin nail olacagi bezege, isimve söhrete işarettir.Çocuk bekleyen bir kimse, rüyada yakut yüzük takdiğini görse, bir kizçocugu olur.

Eğer evlenmek istiyorsa; mütedeyyine güzel bir kadınla evlenir.

Rüyada bir yakut tasi bulan kimsenin eline mal geçer.Alim için yakut ilim; vali için, vilayet ve tüccar için de ticarettir.

Bazitabirciler, yakut, kalbi kati dosttur, dediler.Bir kimse rüyada kendisinin yakut ve mercandan bir taci oludugunu görse.o kimsenin bir kadın tarafindan meydana gelecek izzet ve kuvvetineveyahut güzel ve müstesna bir kadından nail olacagi mülke işarettir.Bir kimse rüyada evinde kirmizi yakuttan bir yüzük bulundugunu görse,güzel ve kalbi kati bir kadınin onu sevdiğine işarettir.

Rüyada elinde yakuta benzer bir tas ve o tasin yakut olmadigimgören kimse serefli olmadigi halde sereflilik iddiasinda bulunmasina işarettir.Zenginlik ve mutluluk simgesidir.

Rüyada yakut görmek; evlenmeye, zengin olmaya, yakutu gören hamile kadın ise; erkek çocuk sahibi olacağına, parmağında yakut yüzük görmek; dikkat olmak gerektiğine işarettir.

Comments

comments