vekil olduğunu görmek üzerine borç ve sorumluluk almaya, Vekalet bazen başkasının varlığı üzerinde yaptırımda bulunmaya yahut zenginliğe, Sağlıklı kimsenin vekil olması hastalanmaya, hastanın vekil olması vefat etmesine, Bir göreve istekli ve bu işe ehill olan kimsenin birine vekil olduğunu görmesi, arzu ettiği görevi elde etmesine; Birine vekalet vermek emekliye ayrılmaya, isitirahate çekilmeye ya da yolculuğa çıkmaya; Vekil olmak bazen iyilerin yahut bid’at ehli kimselerin yolundan gitmeye, Vekil olan birini görmek günah kazanan kimseye delalet eder.

Rüyada bir kimseye vekil olmaniz veya baska birine vekalet vermeniz, çevrenize ve ailenize karsi gösterdiğiniz itimadin kalmadiğına, bu bakimdan kendi islerinizi baskasina havale etmeden bizzat kendinizin yapmaya çalistiğına, bu da vaktinizi aldigi için isinize daha çok zaman ayiramadiğiniz için kazancinizin azalmasina sebep gösterir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada vekil gören kimsenin, üzerinde birtakim günahlarin toplanmasina işarettir. Vekalet, zenginlige ve baskasinin malik olacagi ve onun mülküne ilave olunacak seye nezaret etmeye, eğer vekil birakilan hasta ise, öleceğine, saglamsa hastalancağına işarettir.

Rüyada vekalet eden kimse, eğer rütbe ve makam elde etme arzusunda ise, bu arzusu hasil olur.

Rüyada birisine vekalet verdiğinizi görmek; hasta değil iseniz hastalanacağınıza yada allah geçinden versin öleceğinize işarettir.

Comments

comments