Rüyada vedalasmak, rütbenin gitmesine, hanimim bosamaya, hastanin ölümüne, yahut bir vatandan diger vatana göç etmeye, yahut bir sanattan diger bir sanata geçmeye işarettir.

Rüyada hanimindan vedalastiğini gören kimse hanimim bosar.Bazilari da demislerdir ki, rüyada vedalasmak, veda edenin ölmesi veya herhangi bir sebeple ayrilmasina işarettir. Vedalasmak, iki ortagin ayrilmasina, valinin azline ve tüccarin zarara ugramasina işarettir.

Bazi tabirciler ise vedalasmanin güzel söylemislerdir.

Buna göre vedalasmak, bosadigi kadına tekrar dönmeye, ortaklarin anlasmasina, tüccarin kazancina, valinin vazifesine dönmesine ve hastanin iyilesmesine işarettir.

Bazi tabirciler de, rüyada veda selami vermek, isiten ve söyleyen için çok iyi değildir. Yine vedalasmak, evlenmek isteyen kimsenin evlenememesine, ortaklarin ayrilmasina ve hasta kimsenin ölümüne işarettir.

Rüyada vedalasmak, hasta için onun ölümüne işarettir.Vedalasmak hanimim bosamaya, yolculuga ve vedalastigi yerin kiymetince hayir ve serden veya zenginlik ve fakirlik gibi insanin bulundugu durumundan ayrilmasina işarettir. Veda, bosadigi hanimina yeniden dönmeye, tüccarin ticaretine ve memuriyetten alinmis bir kimsenin tekrar vazifesine alinmasina işarettir. Vedalasmak, yolcunun gelmesine de işarettir.

Bazen vedalasmak, sevgi ve dostluga veya aglamak ve ayriliga, bazen de vedalasmak hastanin sifa bulmasina işarettir.

Rüyada bir yere gitmek için bir yakınınıza veda ettiğinizi görmek, isinizi kaybedeceğinize ve isinizden ayrilacağiniza, hastaniz varsa agirlasacağına ve benzeri felaketlere ugrayacağiniza delalet eder.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyasında esiyle vedalastiğini gören esinden bosanir.

Arkadaslarindan birine veda ettiğini gören ya ölür veya ondan ayrilir. Kirmani’ye göre; rüyasında bir toplumla veda ederek ayrildiğini veya onlarin kendisine veda ettiklerini görenin bulundugu durumunda bir degisiklik olur. Ve bir daha eski haline dönemez.

Es Salimi’ye göre rüyada veda ettiğini görmek bes sekilde tabir olunur: Ayrildigi esiyle yeniden evlenmek, bir is hakkinda ortaklarla anlasmak, ticaret, bir iste vekil ise vekaleti sahibine iade etmek, hastaliktan iyilesmek.

Comments

comments