Devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete, Mevsiminde görülen üzüm gelecek ucuzluğa ve bol geçime, mevsimi dışında görülen üzüm, vaktinden önce erişilecek hayra, Yerden bir salkım üzüm almak bir kadın tarafından toplu mala kavuşmaya, Siyah üzüm salkıımı üzüntü ve kedere, Beyaz ve tabii renkteki üzüm sırf hayır ve şifaya, Üzümün beyazı gündüze, siyahı geceye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Asma Üzüm Şırası.) Rüyada görülen yaş üzüm, en güzel rızıktır, topluca mala erişilmesine, siyah üzüm sıkıntı; tasa ve hastalığa, beyaz üzüm; hayır ve şifaya işarettir.

Rüyada üzüm görmek bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Kara üzüm ise sıkıntı, üzüntü ve hastalığa yorumlanır.

Beyaz üzüm; iyi olaylara ve şifaya yorumlanır.

Rüyada üzüm görmek veya üzüm yemek, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir. Mevsiminde üzüm mal, paradır.

Eğer üzüm ekşi ise kısmete haram karışmış demektir.

Rüyada üzüm görmek rüyalarin en iyisidir. Üzüm, bol kismet ve mala. mülke de yorumlanır. Üzüm salkimlari kismet ve geçimin bolluguna, dünya ve ahiret islerinin yolunda gittiğine, siyah üzüm saadet ve sagliga; beyaz üzüm mutlu bir aile hayatina işarettir, Mevsiminde görülen üzüm rahat ve mutlu bir hayata, mevsimi disinda görülen üzüm ise sıkıntıya delalet eder.

Bir bagdan kendi eli ile üzüm topladiğini görmek, hayatta bütün isteklerini elde edeceğine; üzüm sikip suyunu çikardiğini görmek, borçlari varsa kurtulacağına; hastasi varsa sifa bulacağına delildir. Üzüm suyu içmek ise uzun bir ömre işarettir.

Rüyada üzüm görmek Danyal aleyhisselama göre, hayir ve helal maldir. Vaktinde siyah üzüm yediğini görmek keder; vaktinin disinda yediğini görmek hastaliktir. Vaktinde beyaz üzüm yediğini görmek nimet, menfaat ve umdugu seyin ele geçeceğine işarettir. Kirmizi üzüm de böyle yorumlanır.

Rüyada çavus üzümü yemek zorlukla ele geçecek mala delalet eder. Üzüm sikarak suyunu içtiğini görmek zalim bir devlet adamina hizmet edeceğine işarettir.

Bir asmadan koruk topladiğini görmek rizk için yaptigi bütün çabalarinin bosa geçeceğine; asmada salkim halinde siyah üzümler görmek, vaktinin disinda ise, siddetli yagmura vaktinde ise nimete delalet eder.

Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayir ve bereket isaretidir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen üzüm, güzel bir riziktir.Üzüm devam eden toplu ve genis bir riziktir. Mevsiminde üzüm görmekdünyada meydana gelen ucuzluga ve bol bir maisete işarettir.Mevsiminin disinda üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erisecegihayirdir.

Bazen de bu, vaktinden önce elde edecegi haram bir seydir.

Rüyada yerden bir salkim üzüm aldiğini gören kimse, bir kadın tarafindantoplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir riziktir.Bazi tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi disindaise hastaliktir, dediler.

Eğer üzüm askida olursa, siddetli korkuya işarettir,Beyaz üzüm, sirf hayir ve sifadir.Siyah üzüm cüzî bir menfaattir.Bazi tabirciler üzümün azinda da çogunda da üzüntü ve keder vardir,dediler. Yere düsmüs üzümü kaldirmak az bir menfaattir.

Rüyada yerden birüzüm kaldirdiğini ve çekirdeğini alip üzümü tekrar yere attiğini gören kimse,hanimiyla çekisir ve müskil bir durumda kalir. Mevsiminde görülen üzüm,hayirdir ve kadınlardan veya onlar vasitasiyla elde edilecek menfaata işarettir.Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır.

Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır.

Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır.

Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır. Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır.

Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır.

Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır.

Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır.

Comments

comments