Rüyada terlediğinizi gördüyseniz, birtakım sıkıntılarınızdan yakında kurtulacaksınız.

Bu rüya, itibar sahibi olacağınız anlamına da gelir.

Rüyada terlemek dünyaya ait bir zararla tabir olunur.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre, ter içinde kaldiğini görenin istegi yerine gelir.

Alnindan ter aktiğini gören, çalismasi ile isteğine kavusur. Koltuk alti terinin fena koktugunu görmek, zinaya veya vebaya delalet eder. Ibni Sirin’e göre, vücudundan terinin aktiğini gören malindan zarar eder.

Akan ter yere düserse, zarar pek büyük olur. Terleyip elbiselerinin islandiğini gören evlatlari ve ailesi için mal toplar. Terin beyaz ve güzel kokulu olmasi helal mala renğinin bozuk ve fena kokulu olmasi da haram mala delalet eder. Kirmani’ye göre, terlediğini görmek, istek sahibi için isinin olmasina, hasta için iyilige, fakir için zenginlige, zengin için zahmet ve eziyete, tüccar ve esnaf için yorularak kazanca işarettir.

Rüyada güzel kokulu ter görmekte zarar yoktur. Kötü kokulu ter ise hayra yorumlanmaz.

Bir hastanin terlediğini görmek, onun iyileseceğine delalet eder.

Bazilari, terlemek hayata, bir rivayete göre zahmet ve yorgunluga delalet eyler demislerdir.

Abdulgani Nablüsi’ye göre; rüyada isteyerek terlediğini görmek, hasta için iyilesmege, sıkıntıda olan için bolluk ve genislemege; yorgunluk veya hastalik tesiri ile terlemek, hastanin ölümüne; saglam adam için zahmetli hizmet ve sanata işarettir. Vücudunun her tarafindan ter çikip sizdiğini gören, malindan kaybeder.

Bazilarina göre: terlemek yorgunluga da delalet eder.

Rüyada birinin terinden kendine bulastiğini gören, o adamdan hayir görür ve eline o adamin malindan geçer. Terlediğini gören, zarara ugrar.

Bazilarina göre, eti yenilen hayvanin teri helal mal, yenmeyen hayvan teri haram malla yorumlanır.

Bir hayvanin terlediğini görmek, iki sekilde tabir olunur: Yorgunluk ve zorluk mal ve menfaat.Birtakım sıkıntılarınızdan yakında kurtulacaksınız.Birtakım sıkıntılarınızdan yakında kurtulacaksınız.

Comments

comments