Habere, gizli olan şeyin açığa çıkmasına, sapıklıktan sonra hidayete, kayıp kimsenin gelmesine, sıkıntıda olanın kurtulmasına, uzaktan gelecek menfaate, Şimşek görmek hastanın vefatına, şimşeğin elbisesini yakması -hanımı hasta ise- vefat etmesine, değillse bir üzüntüye, Şimşek bazen ordunun savaş hazırlığına delalet eder.

Rüyada gökte şimşek ve yıldırım, uğraşmaya işarettir.

Başına veya evine yıldrırm düştüğünü görmek, o kimsenin zarara uğrayacağını gösterir.

Rüyada gökte şimşek ve yıldırım görmek zorluklarla mücadele edeceğinizi belirtir.

Başına veya evine yıldırım düştüğünü görmek, o kimsenin başına bir çok sıkıntı geleceğine yorumlanır. Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa, büyük bir bolluğa yorumlanır.

Rüyada şimşek çakması, çok sevineceğiniz bir haber almak demektir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa rüyayı görenin geleceği çok iyi olacak demektir.

Rüyada şimşek çaktığını görmek, kısa vadeli zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.Eşsiz haberdir.

Aynı zamanda kişinin geleceğinin parlak olacağına işarettir.Simsek daima korku ve siddetle yorumlanır.

Rüyada simsek çaktiğini görmek, rüya sahibinin bir seyden korkacağına işarettir. Simsek isigindan, elini uzatarak bir parçasini avuçlari içine aldiğini görmek, kendine hayri ve menfaati olan bir isi yapacağına delalet eder.

Arka arkaya simsek çaktiğini görmek, o yil feyiz ve bereketin çok olacağına delildir.

Evinin içinde simsek çaktiğini görmek, zengin olacağına; karanlikta simsek çakarak etrafi aydinlattiğini görmek, sıkıntıdan kurtulacağına işarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada yalniz simsek görmek, sapıklıktan sonra hidayete, bazen de görmeye ariz olan zaafliga işarettir.

Eğer rüyayi gören hasta ise ölümünden korkulur.

Bazen de simsek görmek, gizli olan seyleri kesfetmege ve kendisine gelecek habere, bazen de kaybolmus bir kimsenin gelmesiyle müjdeye, yahut rizkin yenilenmesine ve mahsur olan kimselere yardım etmesine işarettir.

Bazi kere de simsek, siddetten kurtulup kurtulusa, kurtulustan da siddete dönmeye işarettir.Gördügü simsekle beraber yagmur da yagiyorsa rüya sahibinde kötü ve çirkin bir hadisenin zuhuruna alamettir.Bir adam simsekten kendisine bir sey isabet ettiğini görse, birisi ona iyilik, yardım ve Allah için ona muhabbet eder. Yagmursuz görülen simsek, kendisine yapilan vaadin yerine getirilmemesine işarettir.

Bazi tabirciler semsegi, uzak bir yerden elde edilecek menfaatle tabir etmislerdir. Simsegin, elbisesini yaktiğini gören kimsenin hanimi hasta ise ölür.

Rüyada şimşek çakması, eşsiz bir haberdir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa rüya sahibinin geleceği güven altındadır. Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa, büyük bir bolluğa işarettir.

Rüyada şimşek çaktığını görmek; kazancın artmasına, korkuya kapılmaya, zengin olmaya ve bütün üzüntülerden kurtulmaya işarettir.

Comments

comments