shopify traffic stats

MEKKE

Rüyada mekke şehrini görmek her türlü felaket ve korkudan emin olmaya, geçim sıkıntısı çekmemeye, yakın zamandaki hac yolculuğuna, bolluk ve ucuzluğa delalet eder.

Rüyada mekke’ye gidip orada öldüğünü görmek o kimsenin inşAllah cennete gireceğine işaret eder. Köle olan bir kimse, rüyada mekke’nin kendi evi olduğunu görse o köle azad olur. Çünkü Allah, mekke’yi zalimlerin elinden korumuştur.

Eğer bu rüyayı gören hürse, izzet ve yüceliğe, halkın ondan elde edecekleri ilme veya onun yüksek bir makamda bulunuşundan dolayı halkın zaruri olarak ona müracaat etmelerine veya onun güzel olan kızını birisinin istemesine yorumlanır. Mekke’ye sırtını döndüğünü gören kimse, reis veya sultanından ayrılır.

Bir kimsenin rüyada mekke’nin yıkıldığım görmesi, onun az namaz kıldığına işarettir.

Asi bir kimse için rüyada mekke’ye girmek, tövbe etmeye, kâfir için müslüman olmaya, bekar için de evleilîlicyö işaret eder. Mahkemesi bulunan bir kimse, rüyada mekke’ye girdiğini görse, davada galip gelmesine, bazen de korku ve tehlikeden emin olmaya işaret eder.

Bir kimse rüyada mekke’de daha önce indiği bîr yere tekrar indiğini görse, o kimsenin daha önce valilik ettiği yere tekrar vali olmasına işarettir.

Rüyada sırf ticaret için mekke’ye gittiğini gören kimse, dünyaya haris ve tamahkâr olur.

Rüyada mekke yolunda olduğunu gören kimse, hac vazifesini yapar.

Aradığınız Rüyalar

Duyuru!

BuyukRuyaTabirleri.com herkesin tanıdığı ve güvendiği İslam önderleri ve büyükleri olan, İmam Nablusi, İbni Kesir Salimi, İbni Şirin, Cafer-i Sadık, Kirmani, Seyid Süleyman eserlerinden esas olarak hazırlanmıştır.
Alıntı yaptığımız kaynaklara hiçbirşekilde müdahalede bulunmamaktayız.
Sitemizde 5 farklı kaynaktan rüya tabirleri bulunmaktadır.
Sitemiz içerik bakımından özgün, güvenilir kaynaklardan faydalanılarak özenle hazırlanmış bir sitedir.
Rüya tabirleri arasındaki farklılık kaynakların çokluğundan ve bir rüyanın bir çok farklı anlamlara gelebileğini göstermesindendir.
Siz rüyalarınızın anlamına bakın sonra hakkınızda en iyi ve en güzel olana itibar edin ve hayra yorun.
“Az sadaka çok belayı defeder”