Mağlup düşmana, hilekar ve sihirbaza, her türlü ayıbı bulunan adama, zulme ve haddi aşmaya, isyan ve bununla birlikte gelecek gazaba, büyük günah işleyerek elindeki nimetleri yitirmiş adama; Maymun bazen yahudiye yahut yahudi tıynetinde olan kimseye; Mayymun eti yemek yoksulluk ve ihtiyaca yahut yeni bir elbise edinmeye, Maymunla kavga etmek hastalanmaya, ona galip gelmek hastalıktan iyileşmeye, Maymunla cinsi münasebette bulunmak günah işlemeye, Maymunun yanından uzaklaşıp gitmesi düşmana galip gelmeye, Maymunun ısırması bir kimseyle aralarına husumet girmesine, Maymuna binmek düşmanı kahretmeye, Maymunu omuzuna yahut kucağına almak şerre, hile ve hırsızlık yapmaya, İri cüsseli büyük maymun kendini halka sevdirmeye, çıkar için halka yaltaklık etmeye;yanılma yahut unutmaya, Maymuna dönüştüğünü görmek günah işlemeye, zina yapmaya; Maymun oynatıcısı hilebaza, şerli oyunlara delalet eder.İnsanın rüyasında maymun görmesi; çok ahlaksız, yani ayıbın her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye işarettir. Maymun görmek, büyük günahlar işlemeye; maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi düşmanına üstün gelmesine işarettir. Maymun yavrusu görmesi, sihirbazlıktan gelir temin edeceğine; maymunu omzuna alması, onun bir evden mal çalarak çıkmasına işarettir.

Rüyada maymun görmek; çok ahlaksız bir kimseye yorumlanır. Maymun görmek, büyük günahlar işlemek demektir. Maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi hasmını yenmesi demektir. Maymunu omzuna alması, hırsızlık yapacağına yorumlanır. Maymun, hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük| yapmaya çalışabilir.

Dikkat edin.

Aklına estiğini yapan, sinsi, geveze, sevimli, güvenilmeyecek bir ahbaptır.

Rüyada maymun görmek, hile. gaddar, melun. Irak bir düsmanla tabir olunur. Maymuna bindiğini gören, düsmanindan üstün gelir. Maymun ile güreserek onu yendiğini gören, hasta olur ve sonunda iyilesir.

Eğer maymun onu yener ise hastaliktan kurtulamaz. Yahut vücudunda ömür boyu kalacak bir iz alir. Maymun eti hastalik ve mihnettir.

Bir maymunun rüya sahibinin kisrağına bindiğini görmesi karisi ile bir Yahudinin kötü bir münasebetine işarettir.

Danyal aleyhisselama göre; rüyada erkek maymun, gaddar, müfsit ve aldatici bir erkekle ve disi maymun ayni vasifta bir kadın ile yorumlanır. Kendisine bir maymunun bir sey verdiğini gören, ailesi için mal ve para biriktirir.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada maymun, büyük günah isleyen bir adamdir. Kirmani’ye göre; Allah’ın (C.C) nimetlerini inkar ve küfreden insan ile tabir olunur. Maymun eti keder, eti yemek hastaliktir.

Rüyasında kendisine bir maymun hediye edildiğini gören, hirsizlik eder veya rüsvet alir.

Arkasinda veya omuzlarinda bir maymun görenin evinden bir sey çalinir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada maymun görmek, kendisinde her türlü ayip bulunan bir adama işarettir.

Rüyada maymunla kavga edip ve ona galip geldiğini gören kimse, hastalanir, sonra iyilesir.

Eğer maymun o kimseye galip gelse, o kimse hastaliga yakalanir.

Bazi tabirciler maymun, büyük günah isleyen bir adama işarettir, dediler.

Rüyada bir maymunla cinsi münasebette bulundugunu görse, bir günah isler.

Rüyada bir hastaliktan dolayi ilaç için maymun etini yediğini gören kimse, o hastaliktan kurtulmaz. Maymunun yanindan savusup gittiğini gören kimse, düsmanina galip gelir. Maymun eti yediğini gören kimse, yeni bir elbise alir.

Bir kimse maymunun kendisini isirdiğini görse, o kimse île bir kisi arasinda düsmanlik meydana gelir. Maymun, hilekar, sihirbaz bir kimsedir. Maymun hastaliga işarettir.

Rüyada maymun avladiğini gören kimse, sihirbaz kimselerden faydalanir. Maymun maglup bir düsmandir.

Rüyada bir maymuna bindigim, onu diledigi gibi kullandiğini gören kimse, düsmanim kahreder.

Bir kimse rüyada maymun etinden yediğini görse, o kimseyi siddetli bir keder veya ölüme yaklastiran bir hastalik tutar.

Bir kimse rüyada kendisine bir maymun bagislandiğini görse, o kimseye galip gelecek bir düsmana işarettir. Kendisine bir maymun bagislandiğini gören kimse, aldigi bir emanete hiyanet eder.

Rüyada bir maymunu omuzuna almis gören kimse, hirsizlik yapar. Maymun, isledigi büyük bir günahtan dolayi nimeti elinden gitmis bir adamdir.

Rüyada kendisinin maymuna dönüstügünü gören kimse, sihirbazlik sayesinde mali çogalir. Maymun görmek, zulüm ve haddi asmaya, masiyete ve Allah (C.C.) ‘in gadabim icabettiren fenaliklarda bulunmaya işarettir.

Bazen de maymun görmek, yahudiye; maymunun etini yemek de fakirlik ve ihtiyaca işarettir. Maymun görmek, nimeti elinden alinmis fakir ve mahrum bir kimseye işarettir.Hastalığın ve şanssızlığın işaretçisidir. Sahte bir arkadaşınız size kötülük yapabilir.

Comments

comments