KURBAĞA 3

Kulluk vazifelerini yerine getiren kimseye.
Kimseye zararı dokunmayan, temiz ve mütevazi bir kadına.
Kurbağa topluluğu hilekar kavimlere, açıktan zikir yapan yoksullara, züht ve takva ehli insanlara yahut bekçilere.
Kurbağalarla beraber olduğunu görmek kkomşu ve yakınlarıyla güzel sohbet etmeye.
Kurbağa eti akraba ve yakınlarından az bir menfaate yahut mülke nail olmaya.
Kurbağa avlamak akranlarını alt etmeye.
Kurbağaların bir yere yahut yerleşim alanına topluca girmeleri azaba, çıkmaları -dua ve niyaz, namaz ve sadaka ile- azabın kaldırılmasına.
Kurbağaya rastlamak faziletli, salih bir kimse ile anlaşmaya delalet eder.
Çok akıllı ve bilgili bir arkadaşınızın olduğuna ve onun öğütlerine önem vermeniz gerektiğine işaret eder.

Bu çok seviyeli ve akıllı arkadaşınız, size her zaman öğüt vermeye hazır, onun dediklerini ciddiye alın.
Rüyasında kurbağa görmek veya sesini işitmek, bir grup tarafından başkan seçileceğine.
Kurbağayı zıplarken görmek, birileri tarafından izlendiğine yorumlanır.
Çok akıllı ve bilgili bir arkadaşınızın olduğuna ve onun öğütlerine önem vermeniz gerektiğine işaret eder.
Rüyasında kurbağa görmek veya sesini işitmek, bir grup tarafından başkan seçileceğine; kurbağayı zıplarken görmek, birileri tarafından izlendiğine yorumlanır.
Eğer bir kurbağa gördüyseniz, çok yakın bir dostunuz olduğuna işaret eder.
Geveze dost, arkadaştır.
Kurbağa sesi de dosttan gelecek haberdir.
Rüyada kurbaga görmek, size sevmediğiniz ve onun da size karsi kini ve nefreti olan bir kadın tarafindan fenalik gelebileceğine işarettir.

  • Burhan

    Rüya mı anlatıyorum işin içinden çıkamadım. Rüyamda okuldayım. Bir kurbağa benim çantamdan kaçıyor ve ben onu zar zor yakalayıp çantama geri koyuyorum. Çanta arkamda olduğu için içeriden sırtımı ısırmaya çalışıyor. Ben sırtımda hafif bir acı hissediyorum. Huylanıyorum. Sonra sınıftakilerle konuşurken çantada bir delik görüyorum ve bir arkadaştan iğne iplik alıp orayı dikiyorum. Kurbağanın sesini hala duyuyorum bu arada. İçeride zıplamaya çalışıyor. Sonra benim sırama başkaları oturuyor ve çantama yaslanıyor ben onlara kurbağayı ezeceklerinden dolayı müdahale ediyorum…. Böyle uyandım galiba.

  • aslı gınalı

    bende rüyamda birden fazla küçük küçük kurbağa görüyorum ilk başta cansız bir şekilde yerde dururken su üzerlerine geldikçe canlanıp büyüyorlar ve hepsi her tarafa sıçrayıp kayboluyorlar sonra onları dışarı atmak için arıyoruz ancak bir iki tanesini bulabiliyorum ama tutamıyorum

  • MİKAİL

    RUYAMDA YOLDA YÜRÜRKEN KURBAGA GORUYORUM BUYUKLUGU BENI SASIRTIYOR.. ODA BENI GORUP BANA DOGRU ZIPLADI BENDE YURUDUM GİTTİM. EWE GELDIM Bİ SURE SONRA KURBAGANIN SESINI DUYDUM VE KAPIYI ACTIM AYAKKABIMIN USTUNDE OTURUYORDU HEMEN İÇERİ ATLADI VE BEN SİNİR OLUP ONU OLDURMEK İSTEDIM VE YUMRUK ATMAYA CALISIRKEN YUMRUGUMA ZIPLADI VE ELİMİN USTUNU ISIRDI RUYAMDA ACI HISSETTİM SABAH UYANDIGIMDA ELİME BAKTIM COK ETKİSİNDEYİM İKİ UC GUNDUR… O KADAR COK ANLAM YAZILMISKI HANGISINE İNANACAGIZ ANLAMADIM