İnsan ve hayvan kemikleri mal ile tabir edilir: İnsan iskeleti sünnete uymaya, mal ve nimete, Eti yenen hayvanların iskeleti helal mala, diğer hayvanların iskeleti haram mala, Kemik, insanın kazanç vasıtalarına, binit ve hizmetçisine, Bir kemiği kırmak yya da ufalamak hayır işlemeye, kırılan kemiği sarmak güç ve kuvvete, mal ve makama, Kemik kırılması hastalığa, hastanın ölmesine, Kürek kemiği kuvvet ve kudrete, kadına, Kemik sırları açığa çıkarmaya, kira toplamaya, meyveli ağaca; İri kemikler aile ve kavmin büyüklerine, küçükleri ise sıradan insanlara yahut çocuklara delalet eder.

Rüyada kemik görmek genç erkek için, başarılı bir iş yapacağına yorulur.

Daha yaşlı erkek için, pek önemsenmeyen bir hastalığın ilerleyeceğine işarettir. Genç bir kız için sanatçıyla evliliğini haber verir.

Rüyada kemik görmek genç erkek için, başarılı bir iş yapacağına yorulur.

Daha yaşlı erkek için, pek önemsenmeyen bir hastalığın ilerleyeceğine işarettir. Genç bir kız için sanatçıyla evliliğini haber verir. Kemiklerinizin etinizden dışarı çıktığını gördüyseniz, işyerinizde birtakım kötülüklerle karşılaşacağınız anlamına gelir. Fakirliğin de habercisidir.Mal, mülk, helal kısmettir.

Rüyada kemik, insanin geçimi için gereken mali tedarik etmesine yarayan araç ile tabir edilir. Ibn-i Sirine göre; mal ve geçimdir.

Enine kemik geçtigi gören, kazanir. Kemigin üzerinde et varsa, bu kazanç daha çok olur.

Rüyasında bir kirik kemigi baglayip sardiğini görmek, kudret, izzet ve devlettir. Kemigi kirdiğini ve dögerek ufalttiğini görmek, bir rivayete göre hayir, bir rivayete göre de serdir.

Bir insanin bütün kemiklerini yani iskeletini görmek, çok mal edinmege ve Allah’u Teala (CC) Hazretlerinin emirlerini yapmaya delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada kemik görmek, mal ve iyi geçimdir.

Rüyada iskelet görmek ise Sünnet-i Seniyyeye uymaya işarettir.

Rüyada görülen hayvan kemigi, meydana gelecek mala işarettir.

Rüyada görülen hayvan kemigi, elbise giymeye işarettir. Hayvan kemigi malin aslina, kemikler büyük islere ve mühim hususlara işarettir.

Bir kimse rüyada kemiklere malik olsa, o kemiklerin miktarinca hayvanlara yahut ev ve dükkanlara malik olur. insan kemikleri, hayvan, deve, sigir, ekin, agaç ve kendisiyle kira alinacak ve istifade edilecek ve insanin geçimini saglayan seylere işarettir. Mali olmayan kimse için kemik görmek, dine ve her seyinde itimat edip güvendigi farzlara işarettir. Kemikler, insanin mal ve kuvveti gibi yasayisina hizmet eden seylere, çoluk çocuk, hanimlar, evlat, hayvanat yahut emlaktan olan insanin ihtiyaçlarina yardım edecek seylere işarettir. Kemiklerin büyükleri, bir kavmin büyükleri, küçükleri ise kavmin etba, evlat veya hizmetçileridir.

Rüyada kemiğinin kirildiğini veya siyahlastiğini gören kimse, hasta ise ölür, saglam ise, hasta olur.

Bazen de kemik tazim etmeye işarettir.

Bundan dolayi bir kimse rüyada kemiğinin katilastiğini veya büyüdügünü görse, rüya sahibinin tazime layik olmasina işarettir. Kemik görmek, kötü itikada, eski elbiseleri yenilemeye işarettir.

Eğer rüya sahibi hasta ise, hastaligindan kurtulur.

Bazen kemik görmek, ev kiralarini toplamaya bazen de sirlari açiga çikarmaya ve gizli islere muttali olmaya işarettir.

Rüyada kemiğinin demir gören kimse, uzun bir hastaliga yakalanir veya mesakkati fazla olur ve buna sabreder. Kemiğinin fildisi gören kimsenin haramla dolu olduğuna işarettir.

Rüyada kemik görmek; geçinmenizi sağlayacak bir mülke sahip olacağınıza işarettir.

Comments

comments