Kadına ve evin geçimine, Kase içindeki su kadının karnındaki çocuğa, Kaseden hoş ve ferahlatıcı şeyler içmek kadın cihetinden erişilecek mutluluk ve iyiliğe, Hastanın kase içinden bir şey içmesi ölmesine, Kasenin kırılması su ticareti yapan kimsenin yahut evin hanımının vefat etmesine, Kase satıcısını görmek bereketli yağışlara, yolculuk ve güvene delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Tas.) Dolu kase bir kısmete, boş kase üzüntüye işarettir.

Altın veya gümüş kase, çok para kazanmaya ve başarı bir iş hayatına işaret eder. Kaseden bir şey içmek, bir aşk haberi alacaksınız demektir. kaseden su dökmek para kaybetmek anlamındadır.

Dolu kase bir kısmete, boş kase üzüntüye işarettir.

Altın veya gümüş kase, çok para kazanmaya ve başarı bir iş hayatına işaret eder. Kaseden bir şey içmek, bir aşk haberi alacaksınız demektir. kaseden su dökmek para kaybetmek anlamındadır.

Bekarlar için kısmet ve evliliktir.

Evliler için kısmettir.

Rüyada kase görmek, ese (ev kadınina) yorumlanır.

Rüyada görülen kase, kiymetli bir madenden veya tarihi bir kiymeti olan çiniden yapilmis ise serefli bir olaya delalet eder.

Rüyada kase satin alan bir adami görmek, zengin bir yasayisa, emniyete ve yorgunluktan kurtulmaya işarettir.

Ancak bakir bir kaseyi satin almak, bu rüyanin aksi ile tabir olunur.

Rüyada kase görmek bir kadınin tasidigi meziyetleri ile kiyaslanir.

Bunun için rüyada kendisine bir tas içinde su verildiğini görmek, veren kadınin gebe olduğuna; eğer verilen su, kiymeti olmayan adi bir çanakla verilmis ise, çocugun kiz; kiymetli bir kase ile verilmis ise oglan dogacağına delalet eder. Kasenin kirildiğini ve suyun öylece kaldiğini görmek, kadınin öleceğine ve çocugunun yasayacağına, kase durdugu halde suyun döküldügünü görmek, çocugun ölüp, kadınin yasayacağına delildir.

Rüyasında hasta olan birine bir kase verildiğini görmek, hastanin iyileseceğine; kasede su yerine baska bir seyin bulundugu halde hastanin bunu içtiğini görmek, onun yakında öleceğine işarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kase, zevceye yahut evinin geçimine işarettir.

Eğer kase güzel ve çok kiymetli olursa, onun isaret ettigi sey sereflidir. Kase saticisini görmek, bol yasayisa, emniyete ve yolculuktan alikonulmaya işarettir.

Ancak bakir kasenin satisini görmek, bu tabirin tersinedir.

Rüyada kendisine kase içinde bir su verildiğini görse, bu rüya onun karnindaki çocuk ile tabir edilir. Kasenin kirildiğini ve suyun durdugum görse, haniminin ölümüne karnindaki çocugun kurtulmasina işarettir. Hasta olan bir kimseye bir kase verildiğini görse ve kasenin içinde olan raki veya suyu, içtiğini görse, o hastanin ölüm sarabini içmesine işarettir.

Comments

comments