Kadına ve hizmetçiye, Dolu kadeh hamile kadına; kadehteki suyun dökülmesi çocuk düşürmeye, kırılması kadının vefatına delalet eder.Su veya şerbet içtigimiz kadehleri rüyada görmek daha ziyade evin hanımına işarettir.

Altın ve gümüş kadehler, sağlamlığa işarettir. Kadehten su dökülmüş ise, kadının doğumunun olmayacağına; kırıldı ise vefatına işarettir.

Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düştügü halde su elinde kalmış ise karısının bir oğlan doğurup vefatına işarettir. Kadeh görmek hayra, evliliğe ve çocuğa yorulur.

İçki dolu kadeh hayırsız, zevk düşkünü bir çocuğa işaret eder. Su dolu kadehten su içmek çocuk sahibi olmak demektir. Hayırlı iş, kısmet, evlilik, eş olarak yorumlanır.

Rüyada kadeh ese yorumlanır.

Rüyada görülen altin ve gümüs kadehler, cam kadehlerden daha iyiye tabir olu-nur.

Bazen cam ve billur kadehler gizli seylerin meydana çikmasina da delildir.

Rüyada bir dolu kadeh görmek, çocugun düseceğine, kadehin kirildiğini görmek, karisinin öleceğine delalet eder.

Bir kimsenin rüyada elindeki bir kadehin düsüp kirildiğini, kadehin içindeki suyun elinde kaldiğini görmesi, esinin çocuk dogururken ölecegi-ne ve çocugunun yasayacağına işarettir.

Eğer kadeh kirilmaz da yalniz içindeki su dökülürse, çocugun ölüp kadınin sag kalacağına delalet eder.

Abdülgani Nablusi’ye göre; rüyada kadeh, kadın hizmetçi ile de tabir olunur.

Billur kadehlerin kirilmasi bazen de sıkıntı ile yorumlanır.

Rüyasında kadeh yediğini gören kimse, sıkıntı içine düser. Kadehlerdeki suyun bosaldiğini görmesi. su tasiyan ada-min ölümüne işarettir. Ibn-i Kesir’e göre; kadeh, es ve hizmetçi ile tabir olunur, için-de su dolu bir kadeh verildiğini ve alip içtiğini gören evlenir. Veya evine hizmetçi alir. Onunla evlenir ve ondan bir çocugu olur. Ibn-i Sirin’e göre; rüyasında kadehi kirilip içindekinin döküldügünü görenin çocugu yasamaz.

Elinde bos kadeh görenin evladi olmaz.

Elindeki kadehin içindekini içip bitirdiğini görmek, ecelinin yaklastiğına, kadehte tadi çok kötü bir sey görmek ölüme delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada kadeh görmek, zevceye ve hizmetçiye işarettir.

Altin ve gümüs kadehler, daha saglam olduğundan, cam ve billur kadehlerden tabirce hayırlıdır.

Bazen cam ve billur kadehler gizli seylerin meydana çikmasina işarettir.

Dolu kadeh, hamile kadına işarettir.

Eğer kadehin içinde bulunani suyun döküldügünü görse, hamile olan kadın çocuk düsürür. Kadehinin kirildiğini görse, kadın ölür.

Bir kimse rüyada elinde bir kadeh ve kadehin elinden düsüp kirildiğini ve içindeki suyun elinde kaldiğini görse, o kimsenin hanimi bir oglan çocugu dogurur ve kadın ölür, çocugu kalir. (Eğer kadeh kirilmayip su dökülecek olsa. o kadınin dogurdugu çocugu öbür, kendisi kurtulur. Kadeh, rizka işarettir. Kadehler kadınlarin çeyizlerinde bulundugundan mala, içindeki su içildiginden dolayi da iki yönden gelecek suya işarettir.

Bazen billur kadehler kirildigindan sıkıntıya işarettir.

Rüyada kadehleri yediğini gören kimse, büyük bir sıkıntıya düser.

Rüyada kadeh kısmet, hayırlı iş, evlilik, eş olarak yorumlanır. Genç bir kız, rüyasında içinde temiz su veya şerbet dolu bir kadehi aldığını görürse iyi huylu çalışkan biriyle evlenir.

Elinde boş kadeh bulunan bekar biri çevresindekilerin yardımıyla bir eş bulur.

Rüyada kadeh görmek; evlilik ve çocuk sahibi olmaya işarettir.

Comments

comments