Rüyada kabristan görmek din hususunda birilerinden vaaz ve nasihat alacağınıza, kur’ân okumaya, ölümü hatırlamaya, her türlü korku ve endişeden emin olmaya, alim ve takva sahibi kimselere, hidayete ermeye işaret eder.

Rüyada kabristana girip ölülerin kemiklerini çiğnediğini gören kimse nefsini terbiye eder, hayır ve hasenatta bulunur, tövbe eder, insaflı hareket eder.

Ezan ile kabristana girdiğini gören kimse vaaz ve nasihatten anlamayan kimseye nasihat eder. Sözüne kulak asmayacak bir adama iyilikle emreder.

Cahil ve gafil olan bir kavim arasında doğrulukla şehadet ve hakkı ifaya çalışır.

Bir kimsenin eline rüyada cahiliyet zamanında olan kabristandan kıymetli bir şey geçmesi kazanç veya ganimet yoluyla helal rızk elde etmeye delalet eder.

Rüyada kabristan görmek, korkanlar için emniyet, korkusuz olanlar için de korkudur. Kabristanı görmek, korku ve ümide, sapıklıktan sonra hidayete dönmeye işaret eder. Kabristana girdiğini, özellikle orada bir bina yapmış olduğunu gören kimse hasta ise bu hastalığından ölerek kabristana girer. Hasta değilse oraya girdiği zaman korku ile ağladığını yahut kur’ân okuduğunu yahut kıbleye dönerek namaz kıldığım görse, hayırlı kimselere ve zikir halkasına dahil olarak ibadet ve taata nail olur.

Comments

comments