Kategoriler

A’dan – Z’ye Rüya Tabirleri

A

B

C

Ç

D

E

F

G

H

I

İ

J

K

L

M

N

O

Ö

P

R

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

Z

İŞ

Kişinin kendi iş ve mesleğini görmek kazancından hayır görmeye, kimseye muhtaç olmadan yaşamaya, İşin noksan kalması eksikliğe, tamamlanması hayat ve geçimin güzelleşmesine, Hayırlı bir iş yaptığını görmek bekar için evlenip çocuğu olmaya, diğerleri içiin mülk ve yetkiye delalet eder.

İşten çıkarılmak, bir meslekten bir mesleğe, bir işten diğer bir işe geçmeye, Bir işten yahut vazifeden çıkarılmak yahut alınmak, o iş ve vazifeyi elde etmeye, İş ve mesleğini düşünmek olgun, yüksek mertebeli bir insana delalet eder.

Rüyada kendisini bir iş yerinde çalışıyor görmek maddi sıkıntıya düşüleceğine yorumlanır. Kişi rüyasında yeni bir işe girerse kısmeti açılır. Kişi için güzel bir devre başlar.

Rüyada herhangi bir iste oldugunu görmek, issizlikle yorumlanır.

Bir fabrikada bir tezgah basinda çalisirken saglikli ve düzenli is yaparken, birden bire makinesinin durdugunu görmek, bulundugu isinden çikarilacağına; memursa vazifesinden ayrilacağına delildir.

Bir memurun isinin basinda çalistiğini görmesi ömrünün uzunluguna işarettir. Çalistigi bir isi tamamlayamadiğini görmek, ümit ettigi bir seyin yerine gelmeyeceğine ve ümidinin bosa çikacağına işarettir. Çalistigi isten çikarildiğini görmek, hayırlı degildir.

Rüyada is, kari, koca arasindaki nikaha delalet eder.

Bir kimsenin isten çikarilmasi evliliğinin bozulmasina isa-rettir.

Rüyada yeni bir ise girmek, yeni bir yuva ile yorumlanır.

Eger girdigi is, masa basinda yazi yazmaktan ibaret ise, o evlilik mutlu-lukla devam edecektir. Vücudu ile çalistiğini ve bir makine veya bir motoru idare ettiğini görmek, ailenin geçimini zorlukla sagla-yacak demektir.

Rüyada isinden çikarildiğini görmek verdigi bir sözü yerine getirmediğine işarettir.

Bir kimsenin rüyasinda çalistigi isinden çikarildiğini görmesi, hayatta yeni bir ise veya rüyasindaki gördügü ayni ise alinacağına delalet eder. Yerine bir baskasi alindigi için isinden ayrilmasi gerektiğini rüyada gören kimse isinde devamli çalisir, bu rüya, amirlerinin kendisinden memnun olduklarina yorumlanır.

İŞ

*İbn-i Sirin: Mesleğinizi bırakıp ondan daha iyi bir işle meşgul olduğunuzu görmek; işinizin ve durumunuzun daha iyi olacağına ve uğraştığınız işten hayır göreceğinize…

İyi işlerle uğraştığınızı görmek; iyiye…

Kötü işlerle uğraştığınızı görmek; kötüye…

Yaptığınız işlerin bazılarının iyi, bazılarının kötü olduğunu görmek; hangisi daha baskınsa iyi veya kötüye…

Yaptığınız bir işi tamamladığınızı ve istediğiniz sonucu elde ettiğinizi görmek; durumunuzun değişeceğine… [«Dünya hayatının durumu, gökten indirdiğimiz bir su gibidir; insanların ve hayvanların yiyeceklerinden olan yeryüzü bitkileri o su sayesinde gürleşip birbirine girer.

Nihayet yeryüzü ziynetini takınıp, (rengarenk) süslendiği ve sahipleri de onun üzerinde kudret sahibi olduklarını sandıkları bir sırada, bir gece veya gündüz ona emrimiz gelir de onu sanki dün yerinde yokmuş gibi kökünden koparılarak biçilmiş bir hale getiririz.

İşte iyi düşünecek kavimler için ayetlerimizi böyle açıklıyoruz.»[129]]

İşinizin sona ermediğini görmek; durumunuzun değişeceğine ve ölüm korkusu içinde olacağınıza işarettir.

İŞ

Rüyada kendisini bir iş yerinde çalışıyor görmek maddi sıkıntıya düşüleceğine yorumlanır.

İŞ

Rüyada iş düşündüğünü görmek, mertebesi yüksek bir kimseye delâlet eder.

Rüyada işinin noksan kaldığını görmek, rüya sahibinin işsiz kalmasına alâmettir. Memur kimseler için bu rüya işlerinin bitmemesine ve ümit ettikleri şeylerden ümitlerinin kesilmemesine delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada işini tamamladığını görmesi, hayat ile tâbir olunur. Yine rüyada hayırlı bir iş yaptığını görmek, şerefli bir kadından bir çocuk olmasını dilemeye delâlet eder ve o kişinin bir çocuğu olur.

Bu rüya, zengin ve kudretli kişiler hakkında hayra delâlet eder.

Rüyalarınızı ve Siteyi Paylaşın

TwitterFacebookgoogleplus

Son Yorumlar

  • KESTANE: Hem iyi hem kötü anlam ifade ediyor anlamadım gitti...sabit
  • Büyük Rüya Tabirleri: ruyamda arkadaşımla bir enel ne deir
  • KAYINVALİDE: Merhaba, Rüyamda vefat etmis olan kayinvalidemi gördüm. Has
  • KAPLUMBAĞA: Rüyaları buraya yazmayın. "Rüyan hayrolsun" demeyene de rüya
  • İTMEK: rüyamda turuncu saçlı başını ortası kel bir çocuk gördüm ve
  • KEDİ: rüyamda kedimle bir kertenkeleyi kavga ederken gördüm. acaba
  • KUSMAK: ruyamda bır kovaya agız dolusu beyaz renkte uc kere art ardı

Duyuru!

BuyukRuyaTabirleri.com herkesin tanıdığı ve güvendiği İslam önderleri ve büyükleri olan, İmam Nablusi, İbni Kesir Salimi, İbni Şirin, Cafer-i Sadık, Kirmani, Seyid Süleyman eserlerinden esas olarak hazırlanmıştır.
Alıntı yaptığımız kaynaklara hiçbirşekilde müdahalede bulunmamaktayız.
Sitemizde 5 farklı kaynaktan rüya tabirleri bulunmaktadır.
Sitemiz içerik bakımından özgün, güvenilir kaynaklardan faydalanılarak özenle hazırlanmış bir sitedir.
Rüya tabirleri arasındaki farklılık kaynakların çokluğundan ve bir rüyanın bir çok farklı anlamlara gelebileğini göstermesindendir.
Siz rüyalarınızın anlamına bakın sonra hakkınızda en iyi ve en güzel olana itibar edin ve hayra yorun.
“Az sadaka çok belayı defeder”