Kategoriler

ÇEKİRGE

Gökyüzünde görülen ve bulut halinde uçan çekirge sürüsü, o bölgeye gelecek azap ve isabet edecek üzüntüye, Yeryüzünde görülen, yürüyen ve fakat uçamayan çekirge, zarar verme fırsatı bulamayan düşmana, Zararsız olarak görülen çekirgeler korku ve sıkıntıdaan kurtulmaya, Çekirge yemek rızka, Onları bir kap içinde görmek nakit paraya, Güneş ışığına engel olmayan ve siyah bir bulut kümesi oluşturmayan çekirge sürüleri yağmura delalet eder.Çıkarcı tanıdık, hayırsız ahbap olarak yorumlanır.

Rüyada çekirge görmek sebatsizlikla yorum-lanir.

Rüyanizda bir tarlaya çekirge sürüsü kondugunu görmek, isinizden ayrilacaginiza, tüccar iseniz ticareti birakacaginiza, evli iseniz esinizden ayrilacaginiza işarettir.

Bir çekirgeyi elinize aldiginizi görmek, baska bir ise gireceginize veya ticarete baslayacaginiza delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada çekirge, azap ve Allah’in askeridir.

Rüyada bir yerde çekirgenin çiktigini veya eza ve cefa vererek gökte uçtugunu görmek, o yere inecek kötü bir asker veya zararli bir yagmurun yagmasina işarettir.

Rüyada çekirgenin geldigim görmek, Allah’in azabinin gelecegine delildir.

Rüyada bir yerde çekirge yedigini yahut çekirgeden bir sey alindigini görmek, rüyayi görenin riziklanacagi bir rizka işarettir. Hiç bir sekilde zarar vermeyen ve her tarafta görülen çekirge üzüntü ve ke derin gitmesine ve bahtiyarliga işarettir. Hiç bir sekilde zarar vermeyen ve her tarafta görülen çekirge üzüntü ve kederin gitmesine ve bahtiyarliga işarettir. Kara ve ekinde görülen çekirge helak olmaya, güçlüge ve issizlige işarettir. Çekirge diger insanlar hakkinda serli insan ve kötü ahlakli kadinlarin kendisine muvafakat etmesine işarettir.

 • firdews

  selamınaleykum çekirgeyi amcamın kzı üzerime atıyordu ve çekirge gözüme yapışıyordu bana hiçbirşy yapmıyordu bende ona hiiçbirşey yapamıyordum ama çok korkuyrdum okadar korktum ki titriyordum daha sonra amcamın kızı onu almaya çalıştı ve çekirge gitmedi tekrar geldi boynuma sokuldu tiksintiden uyandım

  • Bahar

   Aleykumselam bende gecen gece gordum.senin ruyana benziyodu.uzerime yapisti.o kadar korktumki bagirmisim.esim uyandirdi.anlatirken titriyordum.burdada tabir edemedim.ins hayirlisi

Rüyalarınızı ve Siteyi Paylaşın

TwitterFacebookgoogleplus

Diğer Tabirler

Son Yorumlar

 • BAŞBAKAN: Rüyamda Başbakanı Gördüm Kendimi İse Gazeteci Olarak Sağ Tar
 • TAVŞAN: Yarabb im bn daha cocugum ne ewlenmesi ayrica kizim koru ve
 • ÖLMEK, ÖLÜ, ÖLÜM: Benim gordugum ruya aynen şöyleydi; bn kardesimle balkondayd
 • CAMİ: rüyamda vapura binip yolculuk ettiğimi ve sahil kenarında ko
 • BOĞA: demekki boğa senin erk hayvanın.
 • BOĞA: rüyamda 2 boğa vardı kavga ediyolardı sonra ben onları barış
 • İNEK: ben rüyamda bizim köydeki inekleri gördüm. elimde mızrak gib