Balık vs. ağı bunlarla geçimini temin eden kişi için rızka, diğerleri için hileli bir işe sürüklenmeye yahut hileli bir yöntemle insanları zarara uğratmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Balık Ağı, Faka Basmak.) Bazı sorun ve sahtekarlıkla karşı karşıya kalacaksınız demektir.

Bazı sorun ve sahtekarlıkla karşı karşıya kalacaksınız demektir.Birtakım sorun ve sahtekarlıklarla karşı karşıya kalacaksınız.Para ve bollukla tabir olunur.

Balik agi görmek, islerinin karisik olduğuna işarettir.

Balik tutmak için denize ag atmak, geçiminde bolluk ve berekete; attigi agla birçok balik yakaladiğini görmek, kazancinin artacağına delalet eder.

Bir dalyanda aglarin deniz yüzünü kapladiğini ve içinde baliklarin oynadiğini görmek, o yil ürünün bol ve bereketli olacağına delalet eder.

Bir futbol sahasinda kale direkleri arasina gerilmis ag görmek, büyük bir is için bir anlasma yapacağiniza, bu isten büyük bir menfaat saglayacağiniza işarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada ag görmek, karisik islerin düzeleceğine ve rizkin bollasacağına işarettir Birtakım sorun ve sahtekarlıkla karşı karşıya kalacaksınız.Birtakım sorun ve sahtekarlıkla karşı karşıya kalacaksınız.

Comments

comments